PODNIK

Remeselné umenie, zodpovednosť a tradícia.

Čerstvo upečený chlieb je zážitkom pre zmysly. Jeho úžasná vôňa napĺňa miestnosť, chrumkavá kôrka praská pod nožom a vďaka jeho jemne korenistej aróme s každým sústom rastie chuť.

Ako pekári výrazne prispievame našim remeslom k tomuto zážitku. Najdôležitejšou prísadou však aj naďalej zostáva múka. Pri našej práci preto používame iba vysokokvalitnú múku z obilia, ktoré dozrelo na slnku a ktoré bolo starostlivo pomleté v mlynoch nášho regiónu. Aby všetka energia slnka zostala zachovaná v obilí a múke.

U nás platí: Slnko prináša chlieb.

A to je cítiť na jeho chuti.

Čo môže byť krajšie, ako vyrábať jednu z najdôležitejších potravín na svete?

Milujeme toto povolanie a predovšetkým milujeme toto remeslo. Vidieť, ako iba niekoľkými pohybmi rúk vzniká z najlepšej múky a niekoľkých prísad krásne chrumkavý chlieb, je každý deň nanovo povznášajúci zážitok.

Hotové zmesi na pečenie nemajú v našom svete miesto. Rovnako ani mrazené potraviny u nás nenájdete.

Sme tradiční pekári.
Milujeme naše remeslo.
Milujeme náš chlieb.

Rok 1965 bol významným rokom v histórii našej rodiny. Môj otec vtedy ako mládenec vycestoval vlakom z Korutánska k jeho tete do mesta St. Georgen pri Litavských horách pri meste Eisenstadt, aby sa tam vyučil v pekárskom remesle.

Už v roku 1972 sa stal pekárskym majstrom a po mnohých rokoch v pozícii zamestnancov sa s mojou mamou Emmi v roku 1989 rozhodli podniknúť prvý krok k samostatnosti a prenajali si pekáreň v mestečku Neusiedl am See.

Vďaka veľkému počtu zákazníkov sa mohol podnik rozrastať. Po otvorení tretej prevádzky sa v roku 1997 sídlo spoločnosti presunulo na ulicu Wienerstraße v meste Neusiedl am See, pričom už v nasledujúcom roku bolo potrebné aj túto prevádzku rozšíriť.

V súčasnosti prevádzkujeme 22 pobočiek v Burgenlande, Dolnom Rakúsku a Bratislave s viac než 200 zamestnancami.

Krstiny, narodeniny, svadba, klubové oslavy – ak máte dôvod na oslavu, tešíme sa s vami a spravíme to najlepšie preto, aby bola vaša oslava kulinárskou slávnosťou.

Pečivo a torty, žemle alebo catering – vyberte si z nášho chutného sortimentu.

Následnú objednávku jednoducho vybavíte online 3 rýchlymi krokmi alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle +43 2167 3600!